ŞEF CEREN KİM

RAW VEGAN GASTRONOMY EĞİTİMLERİ

Şimdi sizlere Şef Ceren Ak’ı tanıtmak istiyorum.

1989 Yozgat doğumlu Şef Ceren 10 kardeşli bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

İlkokul ve liseyi yaşadığı köyde ve ilçede bitiren Şef Ceren, daha sonra ailesi ile birlikte Ankara’ya taşınmış ve orada uzun yıllar hazır giyim sektöründe çalışmıştır.

Hayvanlara karşı olan üstün sevgisi ayrıca her gün şehir hayatında yediği etli yemekleri sorgulamaya başlayan şefimiz sağlık sorunları da yaşamaktaydı.

Bu yüzden 2014 yılında hayvansal gıdalardan uzaklaşıp veganlığa adım atmıştır. Veganlığı etik olarak benimsemesine rağmen vegan olduktan sonra yaşadığı sağlık sorunlarının ortadan kalktığını gözlemlemiş ve sağlıklı beslenmeye daha çok önem vermeye başlamıştır.

2017 yılında gönüllü olarak çalışmak için gittiği çiftlikte Şef Mehmet Ak ile tanışmış ve sağlıklı beslenmenin çiğ mutfaktan geçtiğine tanıklık etmiştir. 4 ay sonra çiftlikten ayrılmış olmasına rağmen çiğ mutfağa merakı devam etmiştir.  2021 yılında Şef Mehmet Ak ile tekrar yolları yolları kesişmiş ve evlenmeye karar vermişlerdir.

Şeflerimiz

Kısa zamanda eşi olan Şef Mehmet Ak’dan da almış olduğu eğitimlerle çiğ beslenme mutfak el sanatları kurslarını tamamlamış sevdiği gönül verdiği işi yapmaktadır.

Şef Ceren ayrıca 200 saatlik yoga alliance sertifikalı eğitmenlik eğitimini tamamlamış bir yoga hocasıdır.

Hobi olarak tırmanmayı, hiking yapmaya meraklıdır. Doğada ihtiyacı olan hayvanları korumakta ensevdiği seydir.