GASTRO ÇİFTLİK

RAW VEGAN GLUTENSİZ ÇİĞ BESLENME MUTFAK AKADEMİSİ

Çiftliğimiz Marmara bölgesinin muhteşem yeşilliğe sahip olan Samanlı dağlarının Kartepe bölgesinde harika güzellikte zirveye yakın Arslanbey beldesinin Ayazma mevkisin de yerleşmiş bulunmaktadır. Tarihi fındık suyu ile bilinen Ayazma mevkii İzmit’e’ 20 dakika uzaklıkta İstanbul Ankara otoyolundan 20km güneyde yer almaktadır. Çiftlik bölgenin nefes kesen panoramik manzaralarına açık olduğu gibi, ufku arkasında Karadeniz’in bulunduğu harika çiftliklerle süslenmiş Sapanca gölüne de çok yakın. Kestanelerin, mavi gökyüzüne dokunacak büyüklükte ıhlamur ağaçlarının aroması bülbüllerin senfonisi, akşam rüzgarlarının teninizi okşaması ve tüylerinizin diken diken olduğunu bu  büyüleyici doğada sükunet halini deneyimleyebilirsiniz.

BURAYI NASIL GELİNİR

Çiftliğimiz, İzmit Merkezden kalkan 201 ARSLANBEY halk otobüsleri ile 35 dakika mesafededir.  Bulunduğumuz konum 400m rakımda olup zirveye giden patika yollarla yaylalara 1 bir saatlik bir mesafede dir. Çok keyifli olan dağ turlarımız la Kartepe mağara gezileri ve  bal kayasında piknikle tamamlanır. Ayrıca Kartepe kayak tesislerine yakınlığımız 20 dakikadır. 1400 m rakımda olan kartepe 4 mevsiminde size doya doya yaşatacak bir yerdir.

Samanlı dağların her mevsimdeki büyüleyici renklerine dalarak zaman kavramından arınarak kendi iç dünyanızda harika seyahatlerle tam bir meditasyon olanağı sunuyor

Çiftliğimizde mevcut 4 adet 40m2 resimlerde göreceğiniz bungolawlar mevcut.

Marmara bölgesi olarak yetişen her türlü meyve ağacı mevcuttur. Samanlı dağları eteklerin de olan çiftliğimiz her iki taraftan yol bağlantısı elektriği ve suyu vardır.

Fındıklığı, cevizleri, kirazı, çeşit çeşit elması, armudu, eriği dut ağaçları, zeytin ağaçları, Trabzon hurması, bademağaçları, üzüm bağlığı, çeşitli incir ağaçları, nar ağaçları, muşmula ağaçları vs mevcutdur ve organik olarak meyve vermektedirler. Siyah bol humuslu topraha sahip olduğu gibi toprak demir olarak zengindir. Zemin edütleri yapılmış sağlam zemine sahiptir. Bu bölgede toprağa talep artıyor ve yerler sürekli zamlanıyor alıcılar için tamzamanıdır. Pazarlık ve takas yapılır. Ciddi alıcıları çiftliği görmeye davet ediyoruz. Sıcak bitki çayımız ve soğuk dağ suyunun burda tadı bir başkadır.