MODÜL II ASİSTAN ŞEF

Raw Vegan Culinary Art İnstitute

MODÜL II UYGULAMALI ŞEF EĞİTİMİ, 7 GÜNLÜK BİR PROGRAMDIR.

Modül II, YENİ BİR KARİYER için benzersiz bir fırsat sunuyor. Uzman eğitmen Şef Mehmet AK, öğrencilerine yeterli kişisel bilgi, yardım ve bireysel hedefler sağlamakla beraber dünya mutfaklarının sırlarınıda paylaşıyor.

MODÜL II ile, güvenli ve her türlü zamandan tasarruf sağlayan mutfak ekipmanları, bıçak teknikleri ile tanışacaksınız. Lezzetli tarifler yapmak için, bireysel ya da tüm menüler arasında; klasik ve etnik tatlar yaratmak için çesitli otlar ve baharatları birleştirmek; tahıllar, tohumlar filiz ve baklagiller ile tarifleri geliştirmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca, beslenme düzenini, çiğ yemek tarifleri oluşturmayı, bir çiğ gıda mutfağına hakim olmak gibi beceriler elde edeceksiniz.

Bu Modül Çiğ beslenme mutfağında şef olmaya gitmenin profesyonel olarak atılan ilk adımlarından birisi olarak belirlenmiştir. Dünyanın en seçkin çiğ gıda şefi Mehmet Ak ve ekipi  be modül için size eşşiz  bir fırsat sunuyor. Tabi bol kişisel ilgi ve bireysel hedefleri ile ilgili yardımlar sağlanıyor.

Bıçak becerisi ve mutfak ekipmanları ile aşina olarak  zaman tasarrufundan emin olabilirsiniz. Bu altı günlük uygulamalı ders Çiğ Mutfak El Sanatlarının temellerini genişletir ve Kişisel Bıçak Becerileri ve bizim Çiğ Mutfak Sanatları şef ve Öğretim Eğitim katılmak için gerekli temeli bilgileri sağlar. Tarifler geliştirmek; tarifleri kullanmadan hem klasik ve etnik tatlar oluşturmak için otlar ve baharatlar birleştirmek; denge dokular ve bireysel tarifleri içinde veya tüm menüler arasında lezzetler; tahıllar, tohumlar, baklagiller ve filiz; tatlı yemek yapmak, optimum sindirim için gıdalar birleştirmek ve beslenme; pişmiş yemek tarifleri çiğ versiyonlarını oluşturmak; çiğ gıda mutfak, ve çok daha organize ve yönetmek!

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ:


 • Meditasyon ve yoga ile her sabah harika bir başlangıc
 • Nefes farkındalığı ve gerçekten derin nefes alıyormuyuz?
 • RAW VEGAN  yemek hazırlamak için temel teknikler ve 50 den fazla harika tarifler
 • Uyarlama (mimikleme) ve çiğ gıda mutfak yönetimi
 • Bir çiğ gıda mutfak (farklı uygulamalar için uygun sıcaklık ayarları dahil olmak üzere gıda işlemcileri, karıştırıcılar, spiralizer, spirooli, Sıkacakları ve dehidratörleri) ortak temel ekipman kullanılarak
 • Temel bıçak tekniği-bıçak hangi görevleri (yani, doğrama, kıyma, julienning, chiffonade) kullanılır
 • Temel önlemler ve benzerleri (yemek kaşığı, yani çay kaşığı, ons bardak, vb galon için quarts)
 • Tarifleri takip ve çiğ yemek tarifleri pişmiş yemek tarifleri dönüştürmek nasıl uygulamalı taze bahçe çorbaları, soslar, salata sosları, salatalar, mezeler, dünya mutfaklarından  rulolar, pâtés, kraker ve tatlılar yapma deneyimi
 • Lezzet dinamiklerini anlama
 • Etkili menü planlama
 • Organik vegan ürün üretimi
 • Sunum hazırlama methotları
 • Super gıdalarla tanışma

Bu ders, Kartepe, Kocaeli de RGI organik çiftliğinde verilmektedir.

Önkoşul: Modül I  temellerini ve ! Sizin Bıçak Becerilerinizi keskinleştirmek bu tanıtıcı için önkoşul olan, şef eğitim kursu uygulamalı ve ayrı ayrı ya da 7 gün olarak tek oturumda katılabilirsiniz.

Ek Bilgiler: Kurs için gerekli kitap ve sarf malzemeleri dışında ders materyalleri içerir. Ders Sırasında, bir şef önlüğü, şef şapka ve bıçak seti (bir şef bıçak ve minimum soyma bıçağı) ihtiyacınız olacaktır. Biz ek şef ceketi bir önlük ve bir güvenlik eldivenini öneririz.

Kayıtlarınız gurup kayıdı olursa ve birden çok modüle kayıt olursanız indirim yapılır.

2019 AKADEMİK TAKVİM


Kurs Süresi:7 gün

Kursun Olduğu Adres: Kartepe RGİ Tesisleri

Konaklama: Rezervasyon ve  daha geniş bilgi için arayınız. 0 532 156 3177

Tavsiye Edilen Bağış Bedeli: 3900TL

Erken Kayıt : Erken kayıtlar için %10 indirim yapılır.

(155 saat staj imkanı bu programa dahildir)

Yemek Saatleri : Kahvaltı 8:30 – Öğlen 12:30 – Akşam 17:30

Kurs Saatleri :9:30 — 17:30

Başvuru Formu