MİAMİDEKİ ANILAR

RAW VEGAN GLUTENSİZ ÇİĞ BESLENME MUTFAK AKADEMİSİ

MİAMİDEKİ ANILAR

20 Şubat 2018 BESLENME EĞİTİMLERİ ÇİĞ BESLENME ÇİĞ MUTFAK SANATLARI RAW FOOD OKULU raw food usa 0

Her kış özellikle de sıcak bir iklimi, tropical meyveleri ve sebzeleri olan bir ülkeyi ziyeret ederek oralarda keşifler yapıyorum. Daha çok beslenme üzerine araştırmalar sunumlar ve yerele insanların diyetleri.

Aralık 2017 ortalarında  yola çıkarak bu defa Şubat 13, 2018 e kadar Miamiyi ziyaret ettim. Henüz yeni geldim ve yaşadaıklarımın bir kısmını sizlerle  paylaşıyorum.

Dünyanın turizm markası olan Miami aynı zaman da bir çok organik çiftliğede sahip ve harika çiftçilerin kurduğu hafta sonu pazarları var. İşim gıda olduğu için daha çok bu pazarları ve organik çiftlikleri araştırdım. Ve hatta en büyü olan YELLOW GREEN FARMERS markette bir stand kurdum ve RAW VEGAN yemekleri DETOX CAFEMİZİN markası altında satişa sundum ve çok ilgi gördü. Hatta umduğumdan daha çok. Tropical meyvelerin cenneti olan Miami aynı zamanda Hindistan cevizine de ev sahipliği yapıyor. Ana vatanı gibi her adım başı karşınıza çıkabilir. Sokaklar ve evlerin bahçeleri bolluk içinde. 2 arkadaş haftada iki gün Coconut (HC) avına çıkıyor bir komyonet dolusu geliyorduk. Bir yandan suyunu soda gibi içerken içindenki bembeyaz yumaşak etinide öylece yiyorsunuz. HC bir mucize gıda her anlamda onunla yaşayabilirsiniz.

Diğer tropical meyveler ise çoğu Miamide yetişiyor ve bazıları ise diğer tropical ülkelerden bu pazarlara geliyor. Ancak şunu söyleyebilirim HC nin sağlık derecesini oradaki insanlar bile farkında değil. Pek umursanmıyor gibi aslında sağlık uöursanmıyor genel anlamda burada insanlar iklimin tadını çıartırken sağlık hep ikinci plana atılıyor ve obezlik özellikle 45-50 geçen ve hatta genç cocuklarda çok bü,yük sorun oluşturmaktadır.

İnsanlar sihirli bir ilacın peşinde sağlık olarak bakıldığında beslenme Miami bölgeseinde Vegan lokantalrın çok olmasıyla  biraz daha ciddiye alınmiş durumda. Devaı bir sonraki yazımda..