KONUM

Tatil ve Eğitim Kampı

Mehmet Ak Mutfak Akademi’si ve Retreat Merkezi, Marmara bölgesinin muhteşem yeşilliğe sahip olan Samanlı dağlarının Kartepe bölgesinde harika güzellikte zirveye yakın Arslanbey beldesinin Ayazma mevkisin de yerleşmiş bulunmaktadır. Tarihi fındık suyu ile bilinen Ayazma mevkii İzmit’e’ 20 dakika uzaklıkta İstanbul Ankara otoyolundan 20km güneyde yer almaktadır. Merkezimiz bölgenin nefes kesen panoramik manzaralarına açık olduğu gibi, ufku arkasında Karadeniz’in bulunduğu harika çiftliklerle süslenmiş Sapanca gölüne de çok yakın. Kestanelerin, mavi gökyüzüne dokunacak büyüklükte ıhlamur ağaçlarının aroması bülbüllerin senfonisi, akşam rüzgarlarının teninizi okşaması ve tüylerinizin diken diken olduğunu bu  büyüleyici doğada sükunet halini deneyimleyebilirsiniz.

Merkezimiz, İzmit Merkezden kalkan 201 ARSLANBEY halk otobüsleri ile 35 dakika mesafededir.  Bulunduğumuz konum 400m rakımda olup zirveye giden patika yollarla yaylalara 1 bir saatlik bir mesafede dir. Çok keyifli olan hacking turlarımız la Kartepe mağara gezileri ve  bal kayasında piknikle tamamlanır. Ayrıca Kartepe kayak tesislerine yakınlığımız 20 dakikadır. 1600 m rakımda olan kartepe 4 mevsiminde size doya doya yaşatacak bir yerdir.

Samanlı dağların her mevsimdeki büyüleyici renklerine dalarak zaman kavramından arınarak kendi iç dünyanızda harika seyahatlerle tam bir değişim yaşayabilirsiniz