HİKİNG/TRACKİNG

Tatil ve Eğitim Kampı

Kartepe bölgesinin diğer turizm noktalarına (zirveye, şalalere, ve serinlik gibi) yürüyüş parkurlarıyla ulaşabileceğiniz turizm koridoru niteliğinde olup, güvenle trekking ve otosafari turlarını gruplara uygun hava koşullarında yöreyi iyi bilen rehberlerimiz eşliğinde yapabilirsiniz.

AKTİVİTELER

Kampımızda;  trekking, foto safari, kuş gözlemciliği,  ve survival (doğada hayatta kalma)  gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Trekking (Doğa yürüyüşü): Tarihi fındık suyu yolu üzerinde bulunan kampımiz, samanlı dağların ormanlarında bölgeyi iyi bilen rehberler eşliğinde her yaş grubuna uygun kısa ve uzun parkurlarda güvenle doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Yanınızda ortama uygun kıyafet bulundurmanızı tavsiye ederiz. (Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı, Yağmurluk, Tozluk, Baton vs )

Foto Safari: Bölgemizin en güzide manzaralarından sapanca gölü ve izmit korfezine  kuşbakışı seyretmek tarihin her dönemine ait yapılarını, yöresel mimarisini, yağışlı iklimine bağlı akarsularının asırlarca oluşturduğu vadilerin bitki örtüsünü, doğal yabanıl hayatını, ufuktaki maramara deniz’i ve ayaklarınızın altındaki bulutları gözlemleyerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kuş Gözlemciliği: Geçiş hattındaki göçmen kuşları ve bölgeye ait diğer kuş türlerini gözlemleyebilir ve fotoğraflama fırsatı yakalayabilirsiniz. Doğada Hayatta Kalma (Survival):  Ormanın derinliklerinde kaybolmaya, kendi imkanlarınla yiyecek bulmaya ve geceyi ormanda geçirmeye hazır mısın? Eğer hazırsan Livera kampa bekliyoruz. ‘’Unutmayın ki siz doğaya zarar vermedikçe doğa size zarar vermez