PAYLAŞMAK ÇOĞALTIYOR

RAW VEGAN GLUTENSİZ ÇİĞ BESLENME MUTFAK AKADEMİSİ

PAYLAŞMAK ÇOĞALTIYOR

22 Ocak 2018 BESLENME EĞİTİMLERİ CANLI YEMEK KUTUSU ÇİĞ BESLENME ÇİĞ MUTFAK SANATLARI ORGANİK ÇİFTLİK RAW FOOD OKULU raw food usa 0

Bu yazımda sizlere şu an bulunduğum Florida bölgesinin Miami şehrinden yazıyorum. 2017 Aralık ayında sıcak bir yer neresi olabilir derken soluğu burda aldım. Asıl nedenlerden birisi 5 cocuğumun hala USA da yaşıyor olması tabiki ancak Chicagonun soğunu çok iyi bildiğim için oraya gitmeye cesaret edemedim. En iyi evletlar Miamiye gelsin dedim. Tabiki takib eden hafta sonu yine evlatların hasretine dayanamıyarak Chicagonun yolunu tuttum.

Şimdilik Miamideyim ve burada DETOX Cafe açma girişimlerinde bulundum ve başardım. Asıl amacım daha çok eğitimler vererek insanların bu yeni raw vegan glutensiz mutfağı keşfetmesidir. Ülkemizin insanı olsun veya neresi olursa olsun son 15 yıldır çok ülke gezdim ve yine raw vegan üzerine çalışmalarım oldu. Gördüğüm şey biz insanlar damak tadımıza çok düşkünüz bu dünyanın her yerinde böyle. Sağlıklıda olsa yediklerimizin lezzetin peşindeyiz. Neyseki yılların verdiği teçrübelerle bizde sağlıklı yemekleri damak tadına uyarlamayı başardık. Asıl eğitimde burda başlıyor neyi nasıl birleştirip damak tadına hitap ederken sağlıklı beslenebiliriz.

Amerikaya 1981 yılında bir gemiyle geldim gemide aşcı yamağı görevinden terfi ederek  Newyorkun Manhattan bölgesinde iyi bir Türk lokantasında işe başladım. İşte benim Amerika sevdası böyle başladı.Hikaye çok uzun tabiki ancak beni gerçekten ilgilendiren bölüm sağlıklı beslenmeyi ülkelerdeki insanlar deyil onların geçmişten gelen tadlara bağımlılık yönetiyor olmasıdır.

İlk bakacağımız yer zaten burası geçmişin bizleri nasıl avladığı ve tutsak ettiğidir. Bir şef olarak misafirlerim hep çocukluğunda ki lezzeti arayışın içinde olduğunu fark etmemdir. Buda geçmişin hala üzerimizdeki etkisidir.

Halbuki henüz keşfetmediğimiz o kadar çok yeni lezzet varki buda raw vegan mutfakta çok mümkün.